خانه / اجتماعی / راه های اساسی برای تقویت فن بیان

راه های اساسی برای تقویت فن بیان

چطوری می توان یک هنرمند شد در بیان موثر و شیوا. بله هنرمند. فن بیان موثر یک هنر محسوب می شود و همانند تمام هنرهای دیگر نیازمند به توانایی هایی است. در ادامه این مقاله به موارد مورد نیاز برای داشتن فن بیان موثر می پردازیم.

اما اصلا چرا باید نفوذ کلام بیاموزیم؟ حداقل به این ۳ دلیل هرکسی باید تا حدی با فنون سخنرانی و نفوذ کلام آشنایی داشته باشد:

  1. تقریبا هر کسی در زندگی‌اش در شرایطی قرار می‌گیرد که باید برای جمعی صحبت کند، بخواهد از عقایدش دفاع کند یا لازم باشد کسی را متقاعد کند. پس بهتر است خودمان را برای آن روز آماده کنیم.
  2. کارمندان با هر سمتی که داشته باشند، بر اساس توانایی سخنرانی در جمع و مهارت‌های ارتباطی به عنوان یکی از مهمترین مهارت‌هایی که باید کسب کنند رتبه بندی می‌شوند و پیشرفت می‌کنند.
  3. نفوذ کلام و توانایی متقاعد کردن دیگران با هر موقعیت اجتماعی که داشته باشید می‌تواند در کار شما، در زندگی‌تان یا حتی در دنیا تغییرات بزرگی ایجاد کند.

همه ی ما تا به‌حال با افرادی سَر  و  کار داشته ایم که صدای شان خیلی گوش خراش، نازک یا مصنوعی بوده است. صحبت کردن بعضی افراد آنقدر ناخوشآیند است که پیام گفته‌شده را کاملا خراب می کند. شما در چند قدم می توانید کیفیت، لحن، حالت بیان و صدای تان را بهتر کنید. فقط به دانستن چند فوت‌و‌فن ساده و تمرین آنها نیاز دارید. از فرصت استفاده کنید تا صدای تان، توانایی متقاعد کردن افراد و تعهدتان به متنی که می خوانید را تقویت کنید. این یعنی کسب‌وکار و میزان رضایت مشتری  های‌تان ارتقا می یابد و خدمات شما را بیشتر به دیگران توصیه می کنند. حتی با اینکار می‌توانید سخنرانی حیرت‌انگیزی داشته باشید.

۱- شمرده صحبت کنید.

۲- با اعتماد به نفس صحبت کنید.

۳- منظورتان را به درستی بیان کنید.

۴- خودپرستی را کنار بگذارید.

۵- با صدایتان با ملایمت رفتار کنید.

۶- حواستان به نشستن یا ایستادن باشد.

۷- مراقب زیر و بم صدایتان باشید.

۸- خودتان را آماده کنید.

۹- تمرین کنید.

۱۰- آرام باشید.

 

درباره‌ی Amir

Check Also

راه های رسیدن به سر بلندی

« عزت »، نیاز فطری انسان است ، « عزت خواهی » از نیاز های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *