خانه / پزشکی و سلامت / چرا ویتامین E برای سلامتی شما مهم است؟

چرا ویتامین E برای سلامتی شما مهم است؟

ویتامین E، همچنین به عنوان توکوفرول شناخته شده است، ویتامین محلول در چربی است که نقش مهمی در سلامت انسان دارد. ویتامین E به عنوان یک آنتی اکسیدان، سلول های سالم و بدن سالم را حفظ می کند. ویتامین E همچنین می تواند با چشم ضعیف، نقرس و آرتریت کمک کند. امروز، می خواهیم نشان دهیم که ویتامین E چه نقشی را برای بدن بازی می کند.

“ویتامین E، به عنوان انواع مختلف توکوفرول آن، در غذاهای گیاهی و حیوانی یافت می شود. به طور کلی، منابع حیوانی E ضعیف هستند، در کره، زرده تخم مرغ، چربی شیر و کبد یافت می شوند. بهترین منابع ویتامین E عبارتند از روغن های گیاهی و دانه ای یا مهره ای. “” جزء روغن دانه ها، دانه ها و آجیل حاوی توکوفرول است. پوشش محافظ دانه ها شامل E؛ این در تراش یا پالایش دانه ها گم شده است. برای حفظ ویتامین E، استخراج از دانه ها و دانه ها باید به طور طبیعی انجام شود، همانگونه که توسط فشار دادن سرد، به جای استخراج گرما یا شیمیایی که در فرآوری مواد غذایی استفاده می شود، استفاده می شود. “” به دلیل این گونه فرایندها، رژیم غذایی آمریکایی از بین رفته است از منابع طبیعی آن توکوفرول ها. مصرف معمولا بسیار کم است روغن های گیاهی سرد شده با روغن زیتون بهترین منبع ویتامین E هستند. اینها بیشتر در فرم خام و پودر و سس سالم ترند و نه در آشپزی. اکثر روغن های غیر اشباع هستند که از نظر گرما تحت تاثیر قرار می گیرند. ”

کاربردهای ویتامین E

“اثر آنتی اکسیدانی آن، ترشح ترومبین را کاهش می دهد و باعث کاهش لخته شدن خون می شود. همچنین به نظر می رسد تجمع و چسبندگی پلاکت (مولکول خون انسداد) را کاهش دهد. این روند تولید یا حفظ فرایند آترواسکلروز را ایجاد می کند. ”

“ویتامین A و E هم می تواند به کاهش کلسترول و تجمع چربی کمک کند. برای کمک به بهبودی و به حداقل رساندن لخته شدن، توکوفرول یک ماده مغذی مفید قبل و بعد از جراحی است و محدود به دوزهای ۲۰۰ تا ۳۰۰ IU در روز است. مقادیر بالاتری ممکن است در واقع فرایند شفا را سرکوب کند. ”

ویتامین E همچنین دارای مزایای موضعی در مراقبت از پوست است و در واقع چندین خط تولید محصولات مراقبت از پوست مبتنی بر ویتامین E وجود دارد. بسیاری از آنها مرطوب کننده ها و کرم های تغذیه ای هستند که به ترمیم ضایعات پوست، زخم ها و سوختگی کمک می کنند. ویتامین E می تواند به بهبود یا کاهش زخم های ناشی از آسیب یا جراحی کمک کند. و، به گفته دکتر هاس، این همه چیز نیست

“ویتامین E ممکن است برای زنان بسیار مفید باشد. تحقیقات نشان می دهد که رهایی از درد قاعدگی، و همچنین تسکین عمومی از اختلالات قاعدگی مختلف. بسیاری از مشکلات یائسگی مانند سردرد، گرگرفتگی و یا خارش واژن ناشی از خشکی ممکن است با استفاده از مکمل ویتامین E کاهش یابد.

همچنین به نظر می رسد که ویتامین E می تواند به مشکلات پوستی کمک کند، مشکلات چشم، میگرن های قاعدگی، بیماری های کبدی چربی، دیستروفی عضلانی، گرفتگی عضلات پا، سندرم پای بی قرار و مشکلات گردش خون ناشی از دیابت.ویتامین E تونیک معجزه گر درمان نیست، اما در حفظ سلامتی خوب نقش مهمی دارد.

چه مقدار ویتامین E نیاز دارم؟

به نظر می رسد که رژیم غذایی آمریکایی می تواند کمی ویتامین E مصرف کند. در اینجا دکتر هآس می گوید که چقدر ویتامین E باید مصرف کنیم:

“مقدار ویتامین E مورد نیاز با اندازه بدن و مقدار چربی های غیر اشباع در رژیم غذایی متفاوت است. ویتامین E برای محافظت از این چربی ها از اکسیداسیون مورد نیاز است. وقتی که روغنهای تصفیه شده، غذاهای سرخ شده و یا روغنهای خوراکی مصرف می شود بیشتر مورد نیاز است. عدم تعادل استروژن یا استروژن اضافی در زنان نیاز به ویتامین E را افزایش می دهد، همچنین آلودگی هوا را افزایش می دهد. ”

نتایج ممکن است متفاوت باشد. اطلاعات و اظهارات ساخته شده برای اهداف آموزشی هستند و قصد ندارند جایگزین مشاوره دکتر شما شوند. مرکز شفا جهانی مشاوره پزشکی، تجویز یا تشخیص بیماری را رد نمیکند. دیدگاه ها و توصیه های تغذیه بیان شده توسط مرکز بهبود جهانی نباید جایگزین خدمات پزشکی متداول باشد. اگر دچار بیماری شدید یا نگرانی در سلامت هستید، به پزشک خود مراجعه کنید.

درباره‌ی Amir

Check Also

مراقب استخوان های خود باشیم

استخوان عنصر حیاتی بدن است. تمام اعضا جوارح بدن بر روی آن استوار هستند. استخوان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *